art

sketchbook

18. března 2018 v 15:22 | - Alison

Uhuh, někdo tu dlouho nebyl. Ani nevím, jestli má vůbec smysl něco psát, protože si to stejně nikdo nepřečte. Na druhou stranu blog slouží ke svěření a to by se mi celkem hodilo. Tak jsem se dneska dokopala k tomu, abych něco napsala, protože bych ve svém životě mohla fakt něco dělat, pro jednou. Originálně jsem chtěla udělat sketchook tour, ale hned jak jsem otevřela svůj skicák, tak jsem ho se slovy "fuj" zavřela. Po chvilce úvahy jse ho znovu otevřela a rozhodla jsem se, že sem dám jen poslední kusy.

Poslední dobou jsem se snažila aspoň zkusit něco "nakreslit" - a skončilo to fatálně. Zkusila jsem to totižto nový styl, jestli se tomu tak dá nazývat, a vůbec netuším, co to má být. Jako asi jsou to lidi (překvapení, pokud jste to nepoznali). Na prvním obrázku má být údajně Julie z filmu Romeo a Julie (verze roku 1968 aka ta nejlepší verze). Naopak to druhý má být Seulgi, ale upřímně? Nejsem si jistá.

Mimochodem, všechny moje skicáky jsou od Canson (částečně je to protože žádné jiné u nás neprodávají, lol). Většina skicáků od Canson jsou opravdu dobré. Jediný, který mi moc nevyhovuje, je Aquarelle. Ale o sketchboocích bych psala radši jindy.

001. mädchen amick

27. prosince 2017 v 11:43 | - Alison
Další bezvýznamný sketch, ze kterého mám divné pocity. Mädchen Amick mám sice hodně ráda jako herečku (ach, Seepwalkers, verze z roku 1992), ale její rysy jsou něčím zvláštní. Tak zvláštní, že to prostě nedokážu nakreslit přesně. ALe myslím zvláštně hezké. Mädchen je strašně hezká herečka z 90. let. Aktivní je dodnes, hraje například Alice Cooper v populárním seriálu Riverdale (dám vám odkaz za sledování Riverdale zdarma, protože jsem tak hodná).

Jak vím, že je Riverdale populární? Jednoduše - ve škole vždycky holky z C (naše třída má skřínky vedle nich) blázní o Riverdale, tak šíleně, že jinak se to pojmout nedá. A taky vidím o Riverdale kecy úplně všude, takže. Viděla jsem asi 1. sérii, ale nijak moc mě to nevzalo. Nechci to úplně vyspoilerovat (což znamená, že to 100% vyspoileruju :D), ale tak nějak jsem tušila, že Jasona zabil jeho otec. Druhou sérii jsem se ani tak moc nenamáhla sledovat, ale teď mě fakt zajímá, kdo je Black Hood.

Mädchen Amick hrála ve více seriálech než jen v Riverdale. Asi můj nejoblíbenější film, kde vystupovala je Sleepwalkers (horor/fantasy/sci-fi).

Takže ke kresbě samotné. Nejdřív jsem chtěla Mädchen namalovat temperami, ale dost rychle to přešlo, protože Alison a tempery se k sobě absolutně vůbec nehodí :D Tak jsem přemýšlela nad vodovkami, ale (!) potom jsem si všimla, že jsem začala kreslit na špatný papír :D Tak jsem ji teda vystínovala a nechala ji tak být. Konec.

páčko.
- Alison

/kresba je má, bez povolení jí prosím nikde nepoužívejte/

Be b o l d .

28. listopadu 2017 v 20:33 | - Alison

boldness

/ˈbəʊldnəs/
noun
  1. 1.
    willingness to take risks and act innovatively; confidence or courage.
    "the boldness and independence that characterized his leadership"
  2. 2.
    the quality of having a strong, vivid, or clear appearance.
    "the boldness of the hues are very startling"

Nevím, jestli si toho někdo vůbec všiml, ale - miluju výstřednost. Osobně si myslím, že to jde poznat už jen z mé grafiky a kreseb/maleb. Nebojím se někam umístit tmavou nebo zářivou barvu do výtvorů. Vždycky když dělám lay, tak se zamyslím: "Jakou barvou bych to měla tzv. proříznout?". Vím, že proříznout je dost blbě-znějící slovo, ale neznám lepší slovo, abych svůj cíl popsala. V podstatě si vybírám barvu nebo texturu, abych layout nějakým způsobem oživila. Chápete? Jde tu o zajímavost celkového objektu.

Faber-Castell x COLLEEN

29. dubna 2017 v 19:09 | - S

Pastelky. Někdo je vnímá jako nejjednudušší pomůcky, někdo jako zase dar z nebe. Samozřejmě záleží i na značce, jakou si koupíme. Rozhodla jsem se porovnat dvě značky, mnou používané. Dneska jsem nakreslila dvě modelky z @chuu_official a na každou jsem použila jinou značku pastelek, abych mohla porovnat rozdíly. Kterou značku preferujete?

COLLEEN je značka, kterou v Česku nenajdete, tak je to trochu těžší je sehnat :D Sama jsem si je koupila v Thajsku a ještě jsem většinu z nich ztratila, lol (responsible S in action). Pastelky se zdají být měkké a lehko se lámou. Zato barva jde dolů taky dobře, myslím jako na papír. Trochu připomínají akvarelové pastelky, ale nevím, jestli tak fungují. Co se mi na nich líbí je to, že každá pastelka má dva konce pro dvě barvy. Někomu se to samozřejmě může zdát otravné, nám ostatním úžasné.


FABER-CASTELL (sada 48 barev) jsem dostala ke svám narozkám, spolu se sluchádky (teď u nich nefunguje pravé :D). Jsou tvarované do trojúhelníku, takže se lépe uchycují. A teď ke kvalitě barvy samotné - ujdou bych řekla. Barvy nejsou dost výrazné podle mého gusta. Faber jsou oproti Colleen opravdu tvrdé a hrubší na papíře. Též mi strašně vadilo, že v sadě 48 barev není ani jedna světle růžová... pfff. Je dobré, že se lehko na sebe vrství a vytváří spolu hezký a přirozený efekt. Je s nimi jednoduché stínovat a dělat gradienty.

ONE COLOR CHALLENGE: IOI's Chaeyeon

16. dubna 2017 v 17:26 | - S
Měla jsem strašnou chuť malovat a tak jsem sháněla po celém domě nějaké barvy, zejména vodovky. Našla jsem jen jeden použitelný štětec a jednu tubu tempery :D Tak jsem tedy temperu rozředila a je z toho vodovatá tempera a zašala jsem něco malovat. Myslela jsem, že to dopadne hůř... o dost hůř. Jde vidět, že v malování nejsem žádný mág, ale no co. Vykonala jsem svoji potřebu.
Barva je obyčejná "ultramarínová" a jsou to takové ty, jak je má úplně každý na výtvarku (typické Koh-I-Nor). A štětec? Nějaký z Kauflandu, který přišel v sadě za 20Kč :D Plus byl asi 5 let starý.
A mimochodem - už to není focené mým totálně poškrábaným a nekvalitním foťákem na 6 let starém mobilu, ale je to focené na 6 let starém foťáku... poříd lepší něž nic :D


-páčko.

Random doodles

11. dubna 2017 v 20:29 | - S
Nom... zítra jsou obávané dny zkoušek, kdyže si Cermaty vyzkouší naše znalosti. Absolutně netuším, jak to vnímáte, ale S je na všechny nervech co má. A nic nepomahá k uklidnění. Vůbec nic nezabírá, což je smutné :D Matka mi řekla ať si koupím žvýkačky, prý to pomáhá. Už si představuju, jak tam vejdu a v puse mám obrovskou kouli růžové hmoty :D
Učitelé do nás hučí, ať se uklidníme.... ale tohle, tohle a tohle máme špatně ^-^ Speciálně jedna "Nic nebudeme psát, až po zkouškách." *o den později* "No tak si třeba napíšeme slohovku!". Bravo. Teď jsem si vzpomněla, jak jedna učitelka přišla na hodinu totálně mimo, protože si vzala prášky na hlavu :D
I přesto poslední hodiny učitele většinou ignoruju a kreslím si. Co si kreslím? Sama nevím :D


Druhé čmáranice už mají být Taeyong.... že jo :D Toho jsem nakreslila dneska na matice na pracovním listu z angličtiny..... doufám, že to už nebudeme potřebovat... oops. Ale víte co? Mně se to i celkem líbí.


- páčko.

FAN ART: Red Velvet's Seulgi

11. března 2017 v 20:54 | - S

Haha, miluju kreslení Seulgi :D Tohle je její fan art z videoklipu One of these Nights od Red Velvet. Strašně moc se mi líbí scéna, kdy je za oknem a prší. No, déšť jsem sice neudělala, ale je tam okno :D V budoucnu bych chtěla nakreslit i ostatní z Red Velvet ze stejného klipu, aby vznikla "série" One of these Nights.

Je nakreslená HB mikrotužkou, klasickou technikou. Nic víc, nic míň. Příště se budu snažit svoje kresby oskenovat na skeneru a ne to vyfotit na toustovači :D Ano, můj foťák na mobilu má kvalitu lvl. naše znalosti z chemie, takže tak.

páčko.
 
 

Reklama