art

The Enchantress

27. května 2017 v 14:00 | - S

Ahoj všichni- (lol, asi tak jenom 4 lidi, ale no a co :D).

Tuhle kresbu jsem měla hodně dlouho ve svém skicáku, tak je asi čas, abych ho dala i na blog. Ptrotože proč ne? Poslední dny jsem v totálním všeho-block. Art block, škola block, blog block, city block, creativity block... a tak dál. A to je i teď, takže absolutně nemám tušení, co psát. Na druhou stranu, možná otevřu objednávku layoutů, protože jsem nedávno našla návrhy na layouty a nemám je jak využít. Tak možná, ale jen jestli to někoho bude zajímat.

A teď už fakt nevím co psát.

páčko.

Faber-Castell x COLLEEN

29. dubna 2017 v 19:09 | - S

Pastelky. Někdo je vnímá jako nejjednudušší pomůcky, někdo jako zase dar z nebe. Samozřejmě záleží i na značce, jakou si koupíme. Rozhodla jsem se porovnat dvě značky, mnou používané. Dneska jsem nakreslila dvě modelky z @chuu_official a na každou jsem použila jinou značku pastelek, abych mohla porovnat rozdíly. Kterou značku preferujete?

COLLEEN je značka, kterou v Česku nenajdete, tak je to trochu těžší je sehnat :D Sama jsem si je koupila v Thajsku a ještě jsem většinu z nich ztratila, lol (responsible S in action). Pastelky se zdají být měkké a lehko se lámou. Zato barva jde dolů taky dobře, myslím jako na papír. Trochu připomínají akvarelové pastelky, ale nevím, jestli tak fungují. Co se mi na nich líbí je to, že každá pastelka má dva konce pro dvě barvy. Někomu se to samozřejmě může zdát otravné, nám ostatním úžasné.


FABER-CASTELL (sada 48 barev) jsem dostala ke svám narozkám, spolu se sluchádky (teď u nich nefunguje pravé :D). Jsou tvarované do trojúhelníku, takže se lépe uchycují. A teď ke kvalitě barvy samotné - ujdou bych řekla. Barvy nejsou dost výrazné podle mého gusta. Faber jsou oproti Colleen opravdu tvrdé a hrubší na papíře. Též mi strašně vadilo, že v sadě 48 barev není ani jedna světle růžová... pfff. Je dobré, že se lehko na sebe vrství a vytváří spolu hezký a přirozený efekt. Je s nimi jednoduché stínovat a dělat gradienty.

FANART: Taeyong's All In.

17. dubna 2017 v 15:03 | - S
Lol, zase malba nekvalitními vodovatámi temperami za 20 Kč :D
Tentokrát jsem namalovala "vodovkami" (ehm, ehm) Taeyonga z NCT, a jelikož jsem morbidní člověk... tak jsem se inspirovala klipem All In od Monsta X (moje oblíbená). Tu divnou modrou kytku jsem vyměnila za divnou růžovou kytku :D Nevím, nechtěla jsem úplně vzít koncept, tak jsem něco domyslela. Mým cílem bylo, aby malba byla taková... no ... špinavá? Chaotická? Nepořádná? Něco mezi tím. Spíš působí klidně, podle mého názoru :D Samozřejmě to není špatně, ale co už. Vyřádím se na jiné malbě :D-páčko.

ONE COLOR CHALLENGE: IOI's Chaeyeon

16. dubna 2017 v 17:26 | - S
Měla jsem strašnou chuť malovat a tak jsem sháněla po celém domě nějaké barvy, zejména vodovky. Našla jsem jen jeden použitelný štětec a jednu tubu tempery :D Tak jsem tedy temperu rozředila a je z toho vodovatá tempera a zašala jsem něco malovat. Myslela jsem, že to dopadne hůř... o dost hůř. Jde vidět, že v malování nejsem žádný mág, ale no co. Vykonala jsem svoji potřebu.
Barva je obyčejná "ultramarínová" a jsou to takové ty, jak je má úplně každý na výtvarku (typické Koh-I-Nor). A štětec? Nějaký z Kauflandu, který přišel v sadě za 20Kč :D Plus byl asi 5 let starý.
A mimochodem - už to není focené mým totálně poškrábaným a nekvalitním foťákem na 6 let starém mobilu, ale je to focené na 6 let starém foťáku... poříd lepší něž nic :D


-páčko.

Random doodles

11. dubna 2017 v 20:29 | - S
Nom... zítra jsou obávané dny zkoušek, kdyže si Cermaty vyzkouší naše znalosti. Absolutně netuším, jak to vnímáte, ale S je na všechny nervech co má. A nic nepomahá k uklidnění. Vůbec nic nezabírá, což je smutné :D Matka mi řekla ať si koupím žvýkačky, prý to pomáhá. Už si představuju, jak tam vejdu a v puse mám obrovskou kouli růžové hmoty :D
Učitelé do nás hučí, ať se uklidníme.... ale tohle, tohle a tohle máme špatně ^-^ Speciálně jedna "Nic nebudeme psát, až po zkouškách." *o den později* "No tak si třeba napíšeme slohovku!". Bravo. Teď jsem si vzpomněla, jak jedna učitelka přišla na hodinu totálně mimo, protože si vzala prášky na hlavu :D
I přesto poslední hodiny učitele většinou ignoruju a kreslím si. Co si kreslím? Sama nevím :D


Druhé čmáranice už mají být Taeyong.... že jo :D Toho jsem nakreslila dneska na matice na pracovním listu z angličtiny..... doufám, že to už nebudeme potřebovat... oops. Ale víte co? Mně se to i celkem líbí.


- páčko.

SKETCHES: Irene and Seulgi's Dumb Dumb

24. března 2017 v 7:19 | - S

Včera jsem se nudila, tak jsem vzala pastelky a začala něco kreslit... :D Poslední dobou úplně zbožňuju Red Velvet v Dumb Dumb, všem jim to tam strašně sluší :3 A jelikož Irene bude mít za chvilku narozky, plánuju takový den pro Irene, jestli to dává smysl :D Prostě mám pár kreseb v arzenálu Irene, tak je všechny vydám 29. března.

A zase se omlouvám za kvalitu... chtěla jsem je oskenovat, ale to by šlo na tátův počítač, jelikož máme skener dole :/ No, jakožto já jsem jako já, nenávidím, když někdo v realitě se kouká na moje kresby/malby. Třeba na výtvarce jsme měli stínovat portréty. Učitelka přišla ke mně a řekla něco typu 'Dobrý', potom moji kresbu zvedla a zařvala, že tak to má vypadat *facepalm*

páčko.

FAN ART: Red Velvet's Seulgi

11. března 2017 v 20:54 | - S

Haha, miluju kreslení Seulgi :D Tohle je její fan art z videoklipu One of these Nights od Red Velvet. Strašně moc se mi líbí scéna, kdy je za oknem a prší. No, déšť jsem sice neudělala, ale je tam okno :D V budoucnu bych chtěla nakreslit i ostatní z Red Velvet ze stejného klipu, aby vznikla "série" One of these Nights.

Je nakreslená HB mikrotužkou, klasickou technikou. Nic víc, nic míň. Příště se budu snažit svoje kresby oskenovat na skeneru a ne to vyfotit na toustovači :D Ano, můj foťák na mobilu má kvalitu lvl. naše znalosti z chemie, takže tak.

páčko.
 
 

Reklama