Červenec 2018

ninja vulture guide

28. července 2018 v 8:15 | - Alison |  diary
Hello gals. Ozývá se z temných hlubin jeden scum, který tři měsíce nic nedělal, lol.

/love4eva je úžasná písnička, zkuste se se mnou hádat :D/

Oi, nastává neklidné období, kdy si my děti uvědomíme, že za měsíc, aka 4 týdny, začíná škola TT.

I když se to zdá hodně náhodně, chtěla bych se s vámi podělit o svých zkušenostech s prvním rokem střední školy, specifičtěji gymnázia. Poslední článek o škole jsem psala někdy v říjnu nebo listopadu či co, tak je zajímavé porovnat názory předtím a nyní. A letošní deváťáci - berte toto něco jako... ehm.... NINJA VULTURE guide. Yup. Prežít střední bez propadnutí není sranda. Musíte být jako ninjové, ale víc drsní :D

Děti, hlavně si neberte příklad z amerických filmů o střední škole, to je to nejhorší, co lze udělat (beze srandy!). Za prvé, americké a české školské jsou dvě totálně rozlišné věci. My, Češi, ho máme s prominutím o dost lepší, méně komlikované a víc uspořádáné. Za druhé, fakt byste nevěřili všem těm šílenostem, že jo? V těchto filmech je typické být "roztřídený" do takových skupinek lidí s podobnými zájmy... totální bullshit :D Potom se diví, proč se lidi přirozeně oddělují do "stád".

Nejdřív musím zmínit celkem podstatnou informaci: základka a střední jsou rozdílné, a to hodně. Nechte mě vyjmenovat pár věcí, které jsou na středních školách různé od té základní:

1.Na střední jste dobrovolně
Nejlepší a zároveň nejhorší změna. Je těžké si uvědomit, že jste tam opravdu dobrovolně a můžete si odejít, kdy chcete. Doslova.

2. Nikoho nic nezajímá
Myslím to vážně, jde to vidět na první pohled (obzvlášť na naší škole), aniž byste se s lidmi bavili. Na naší škole se vyskytují případy, kdy lidi chodí bos, oholí si celou hlavu (populární u mužů i u žen, možná trochu víc u žen) nebo nosí takový flek třpytek na tváři (???). Ale všichni jsou s tím v pohodě, nikdo si na nic nestěžuje a taky nikoho nic nezajímá.