the playlist

16. dubna 2018 v 15:28 | - Alison |  diary
/same/

Oh boy, Alison vstává z mrtvých.

Protože jsem absolutně nekreativní nekamarádský homo sapiens sapiens (asi? :D), tak sem dám nějaký článek, který trvá 5 minut, aby ho člověk napsal. Přináším tedy můj playlist a doporučení na písně. Většina z toho je k-pop (surprise, surprise!), ale najdou i písničky ze západu.

1. LOONA/JinSoul - "Singing in the Rain"
Tahle. Písnička. Je perfektní. Sice je starší (z minulého července, myslím), ale nějak se mi neohrála. LOONA je zajímavý projekt pro novou girl group, která má tenhle rok debutovat. Každá členka debutuje nejprve sama se svým sólo albem a poté v sub-unit. Členů má být 12, z toho už všechny známe. Jenže LOONA jako celek ještě nedebutoval, takže... je to složitý a navíc neumím vysvětlovat :D Singing in the Rain od JinSoul patří k mým absolutním favoritům ♥ Ještě k tomu je video naprosto dokonalé.
"Hey boy, I been thinking about us.
Got me singing in the rain."2. The Neighbourhood - "Daddy Issues"
The Neigbourhood jsem objevila nedávno a nic moc o nich nevím. Ale zamilovala jsem si tuhle písničku. Připomíná mi to 90. léta. Písnička se naklání spíš ke klidnějšímu stylu, je pohodová. Chápu, že tohle nemusí být každého styl, ale alespoň za jeden poslech stojí.

"I tried to write your name in the rain.
But the rain never came."


3. LOONA/HeeJin - "ViV:D"
Lol, další LOONA :D Tentokrát písnička od HeeJin, kterou vydali už v roce 2016. Naopak, tahle je písnička je víc šťastná. Je o tom, že tenhle nudný svět je bez barev - a má vlastně pravdu. Proto se jmenuje ViViD, jako vividní (zářivé) barvy. Moje nejoblíbenější část je ovšem refrén. Ten lepší být nemohl. Je chytlavý, zajímavý, ale není moc přehnaný, jestli to dává smysl. Písnička je vyvážení a videoklip ohromně kvalitní. Taky co jiného čekat od LOONA.

"A colorless world is boring.
Will you change it with your fingers?
Red, orange, yellow, green, even thicker, be okay?"


4. NCT Dream - "GO"
Co by to byl za playlist bez NCT? Určitě ne můj :D Od NCT se očekává, že tohle bude jejich rok a taky to tak dost vypadá. Zatím vydali jedno album s názvem EMPATHY a holy crap - je úžasné. Prozatím moje nejoblíbenější title track z alba je GO od nejmladších z NCT Dream. Jejich koncept vzal 180° otočku a vrátili se trošku (ehm, trošku hodně) vyspělejší. Není nad to porovnat NCT Dream 2016 a teď.

"Why are you in despair?
This is the future you ruined yourself.
We be screaming GO!"


5. Red Velvet - "I Just"
Taky trochu starší písnička, ale co už. I Just od Red Velvet je vedlejší skladba z alba The Perfect Velvet. Nikdy ji neperfomovaly živě, což mi je strašně líto, protože bych rádá viděla choregrafii. Njevíc se mi líbí, jak neje předvídat, co se v písničce stane. Většinou víte, jak bude znít dopředu, ale tady je vloženo mnoho prvků, které (mile) překvapí.

"This story isn't over yet.
It remains here, empty like this."


6. Ran 'n' Bone Man - "Human"
Další anglická písnička, jedna z mála :D Rag 'n' Bone Man se myslím dokonce proslavil touhle písničkou a chápu proč. Je chytlavá, text má smysl i význam, jeho hlas k tomu sedí... Co víc k tomu dodat? Písnička není nijak hyperaktivní (dá se to tak říct? :D), což je hezké, protože vám nic nehučí do uší. A basy tady? Libový.

"Some people got the real problems.
Some people out of luck.
Some people think I can solve them.
Lord heavens above."


7. Lana Del Rey - "Born to Die"
Jedna z mých all-time-faves. Born to Die je jednoduše masterpiece, bez nadsázky. Ty housle připomínající klasickou hudbu na začátku, potom se k tomu přidala basa a víc modernější nástroje... na oko by to znělo, jakože tam hodili všechno co se dá. Ale výsledek je dokonale vyvážený a navíc to zní perfektně. Jako med. Ještě s doprovodem hlasu Lany, která zpívá celkem nízko na ženu... co víc si přát od písničky?

"Don't make me sad, don't make me cry
Sometimes love is not enough and the road gets tough,
I don't know why."


K, to je všechno, čus.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama