miracles in december

29. prosince 2017 v 8:00 | - Alison |  diary
Well, hello there.

Vždycky mě bavilo číst/sledovat ranní rutiny ostatních, tak jsem se rozhodla napsat i svojí. Zapla jsem mozek na plné obrátky a snažila si vzpomenout, což obvykle ve všední dny dělám. Vypsala jsem jen ty hlavní body, které vážně zaberou nějaký čas. Nedodala jsem tam třeba, že si pustím hudbu, nebo si případně s někým povídám. Vážně jsem vypíchla jen to, co je na mém ránu tak nejpodstatnější.

Varuju hodné andílky, co se drží školního řadu: Alison přišla včas asi tak dvakrát za tenhle školní rok, tak neomdlívejte :D Našemu gymnáziu začíná vyučení dřív než většině ostatním školám, což dělá úkol se dostat do školy ještě těžší. A to radši nemluvím o tom, jak u nás v zapadákovech může 1 mm sněhu způsobit zácpu na 3 dny.

Samozřejmě nejsem sama, kdo takhle musí dojíždět. U nás ve třídě jsou i šílenější případy, kdy oni musí vstávat před pátou hodinou a to jako fakt... mám dva pohledy: a) obdivuju je, že to zvládají a za b) absolutně vůbec jim nezávidím. Ještě tohle stíhat s režimem, který naše škola má. Obvykle je naše třídní skupina na Messengeru aktivní do jedné ráno, kdy se snažíme přijít na to, jak správně napsat laborky/rozbor/referát/práci/... Tak jen abyste věděli, za jakých podmínek si žije študák vidlák!

P.S.: jen abych vysvětlila nadpis. December = můj neoblíbenější měsíc v zimě, čímž naznačuju, že je to moje rutina v zimním období. Miracles = to, že vůbec vstanu a dopracuju se o školy :D05:00 | první zvonění alarmu

Hnusně zazvoní alarm na mobilu. Nastavila jsem si ten nejodpornější tón zvonění, aby mě to vážně donutilo vstát. Jenže mně to absolutně vůbec nepomáhá. Nedokážu vstát tak brzo. Přemýšlela jsem nad takovými těmi budíky, jak musíte vyřešit matematiký problém, abyste ho mohli vypnout. Hned potom tenhle nápad strčím do kouta mozku, protože buďme realisté - to by ten budík zvonil až do poledne.

Jak to tedy je se mnou v tuhle ranní dobu? Vypnu první budík a jdu spát dál (lol).


05:30 | opravdový čas vstávání

Konečně se dostáváme do fáze, kdy mi zvoní už čtrvtý budík za sebou. Není to tím budíkem, ale spíš časem, protože půl hodiny je pro Alison málo času na to, aby se stihla upravit do školy. Když konečně vylezu z hezky vyhřáté postale a hned lituju své volby, vezmu nějaké náhodné oblečení ze skříně (fakt nemám čas, abych si vybrala hezký outfit :D) a mířím přímo do koupelny.

05:35 | čas do koupelny

Ah, konečně v koupelně. Mám takový zvyk, že se v koupelně musím vždycky zamknout, tak to taky dělám. Hned se vydám do sprchy. Pokud mě dobře znáte, víte, že si dost potrpím na své "specifické" vůni - vanilka. Proto používám pěnové mýdlo a body mist z Rituals (guys... tenhle obchod úplně neuvěřitelně skvěle voní) a potom se namažu tělovým krémem Citra (v ČR nenajdete, sorry my fellow mates). Ve dny, kdy mi odpadne první hodina si dovolím i umýt vlasy, ale takový luxus mám tak ani ne jednou za měsíc :D Po sprše si vyčistím zuby, umyju obličej a takové ty typické hygienické činnosti.

Když už té koupelny vylezu, jdu zpátky do pokoje a připravím si tašku do školy.

05:45 | "snídaně"

Někdy na snídani ani nemám čas, takže tuhle část většinou dost odfláknu. Vím, že jsou takové ty kecy jakože snídaně je důležitá, nesmí se vynechat, atd., to vím, ale prostě #študáklife. Pokud máme doma nějakou tyčinku, tak si ji hodím do tašky. Na co ale nikdy nezapomenu je čaj. Mám takovou tu termo-sklenici, kterou si i beru s sebou do školy, takže si čaj dělám rovnou do toho a vypoju ho cestou.

05:50 | bežení za autobusem

Na naše malé vlakové nádraží bych mohla pěšky, ale to by mi trvalo 20 minut a na to fakt nemám čas. Tak si mnohem raději nastoupím do vyhřátého autobusu. Bohužel, bydlím v takovém zapadákově, že ani busy sem nechtějí jezdit :D Nejlepší je to v zimě, kdy všichni na zastávce mrzneme a povídáme si, jak strašné je to tady s autobusy.

05:57 | autobus přijíždí

Ko-neč-ně. 7 minut je ještě velká pohoda oproti tomu, když někdy i vynechají spoj (to potom nestihnu vlak a musím jet o půl hodiny déle). Tak tedy zmrzlí občané mé malé vesničky (nedělám si srandu, naše obec má o něco míň než 3 km2 :D) nastupují do autobusu a Alison si to drandí přímo na nádraží.

/dost přesné vyzobrazení Alison, jak se dře k nádraží/

06:15 | hledám místo ve vlaku

Ono není vůbec těžké najít místo v polo-prázdném vlaku. K nám totiž jezdí osobáky, které mají maximálně 2 smutné vagónky. Žádné City Elefanty (narozdíl od lidí z opačné strany Prahy). Po chvilce vždycky přijde revizor/ka a kontroluje jízdenky. Mně vždycky chvilku trvá než jízdenku najdu, ale přísahám - nejezdím načerno :D

06:45 | vlak nečekaně zastaví

Je to tady, dámy a pánové. Vlak začíná nabírat zpoždění. Ono je to hlavně protože náš mini osobák musí dát přednost větším vlakům na koleji, tak musím zastavit na jíné koleji, aby se potom mohl vrátit na tu kolej... dává to smysl? :D Neumím vysvětlovat, omluvte mě. Ale při tomto většinou nabereme největší zpoždění, protože tam často stojíme déle než je potřeba.

07:40 | přijíždíme na Hlavní nádraží

Omg, někam jsme se dopracovali. Zřídkakdy se kouknu na hodiny, ale potom se úplně vždycky leknu a začnu sprintovat. Naše vyučování totiž začíná v 7:50 a to jsem teprv vystoupila z vlaku, takže. Sice mám víc než půlku cesty za sebou, jenže překážky se vyskytnou vždycky. Věřte mi :D

07:42 | jdu si rychle vynahradit snídani

Na Hlavním nádraží jsou všelijaké obchody, kde se dá koupit hnusná a předražená bageta. Na Hlaváku jsou i vymoženosti Jako Burger King a Billa... ale v tuhle dobu má Burger King zavřeno a nechce se mi procházet celou Billou a potom ještě stát frontu u pokladny. Pokud mám štěstí, tak potkám další vidláky z mojí třídy, kteří to taky hodně stíhají :D Oni totiž nedávno měnili jízdní řád, takže je to teď všechno zmatené a hodně vlaků má touhle dobou zpoždění, kvůli zimě.

07:43 | vidím čas a s plnou pusou běžím na metro

Ach ano. Nastává chvíle, kdy se opravdu vyděsím. S plnou pusou "čerstvé" (ehm, hem) bagety, běžím přes nádraží na metro. Jestli jste někdy nastupovali z Hlavního nádraží na metro, víte, že tam jsou dva vchody do metra, každý na jiný směr. A vy se musíte trefit do správného vchodu, abyste mohli jet tam, kam chcete. Takže když se bez rozmýšlení vydáte do jedné, tak musíte zase po schodech nahoru a jít na druhou stranu. Super.

07:46 | metro přijíždí

V tuhle dobu si říkám: "Děkuju vyšší síle, že metra ráno jedou každé 2 minuty". Nejedu ani moc zastávek, jen se musím dostat včas do školy. Což je teda mission impossible v mém podání.

07:50 | začíná vyučování

Haha, Alison je stále na cestě z metra. Když jdou se mnou další holky, tak jsem strašně ráda za to, že nepřijdu pozdě sama. Vždycky je lepší přijít skupinově pozdě, protože je to potom víc důvěryhodné a profesor jen tak nenapíše 7 lidí za pár minut. Navíc, školní řád říká, že máme 15 minut a až potom se to počítá jako pozdní příchod. So...

07:56 | přicházím do prázdné šatny

6 minut po zvonění a teprv být v šatně. Potlesk si zasloužím. Ještě je tu problém, že se vrata školy zavírají chvilku před zvoněním, takže musím projít vrátnicí a tam si to vyřídit s vrátným. Viděla jsem i lidi ze třídy, jak prostě když přijdou pozdě, tak se ani nepřezujou a nesundají bundy. Ale moje matka mě vždycky učila, že v budově se mají boty sundávat (znáte to, Asiati), takže jdu ještě do šatny a tam se přezuju a sundám kabát, sálu, čepici a rukavice. Miluju zimu :D

07:58 | cílová rovina

Definitivně (a zadýchaně) sedím ve třídě, kde mi určitě spolusedící drží místo někde hezky vzadu. Dostala jsem vynadáno od profesorů, někdy i za trest zkoušená. V ten moment přemýšlím, jestli jsem z té postele měla vůbec vstávat.

páčko.
- Alison
 


Komentáře

1 Caitlyn Caitlyn | Web | 29. prosince 2017 v 12:09 | Reagovat

To nie ako ja-raz zazvoní budík a som na nohách. Ja sa budím ráno len kvôli vlasom, lebo ak si ich neumyjem, tak vyzerajú ako ošťaná slama(i ♥ ofina). Budím sa v 5:30, takže vstávame rovnako :D A potom sa balím do školy, hovorím si že z čoho idem písať dneska...preplnené autobusy sú stále. A to hlavne dôchodcami. Dokonca chodia aj busmi, ktoré sú určené čisto pre študentov. A hlavne tie, ktorými chodím do/zo školy. Pretože školu máme blízko nemocnice, kam dôchodci chodia na injekcie. Vlastne pri nemocnici je aspoň 5 škôl. Rip Cait. Naj je ísť vždy dozadu, tam väčšinou nechodia :D Najhoršie to je teraz v zime-1 mm snehu, a spoje nejdú niekoľko hodín. Vždy som aj tak v škole aspoň o 20 min skorej, takže... :-D

2 jeff jeff | 1. ledna 2018 v 12:58 | Reagovat

ľudia, potato sa môže tešiť kým je ešte na základke :D dve autá a z toho jedno vezie mňa a brata (god bless že chodí do rovnakej školy - aspoň raz som za to vďačná). som ale zvedavá na ďalší rok jak to bude. škola je síce relatívne blízko tej predošlej, ale dosť scesty, takže jeff si ide vylepšiť kondičku, ak sa na školu vôbec dostane xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama