favourites 2017

25. prosince 2017 v 15:54 | - Alison |  diary
Hello (zdravím ze záhrobí).
Zase tu dlouho nebyla (měsíc, asi?). Mohla bych se vymluvit na to, že prostě nemám čas se školou, kroužky a nevím čím vším. Jenže tak to není - prostě se mi nechtělo :D Pomalu píšu jiné články, ale nechtělo jsem tu nechat jen tak opuštěný, protože je mi jasné, že zase dlouho nic nevydám. Tak se to teď snažím vynahradit kratšími mainstream články, kdy se snažím něco sdělit, ale nejde mi to :D

Tak tedy jsem se rozhodla svěřit vám své tajemství: oblíbené produkty z roku 2017. Mám jich strašně moc, tak dám hlavně 6 nejoblíbenějších. Může to být cokoliv (doslova myslím cokoliv), protože nic nemůžeme považovat za samozřejmost.


Ach, tenhle krém (?) je snad nejlepší, který jsem kdy vlastnila. Vždycky jsem měla radši krámy, které mají lehkou a víc vodnatou texturu. Nesnáším takové ty hutné krémy, to fakt nemusím. Tenhle krém od CLINIQUE má dokonalou texturu a navíc je přesně pro mojí pleť. A mají i více druhů pro různé typy pleti, např. pro suchou, mastnou, kombinovanou,... Po rozetření je vážně jemný a lehký. Nemám pocit, že mi ucpal všechny póry, spíš pocit prodyšné pleti. Sice si za něj trošku připlatíte, ale dostanete množství na delší dobu.Dr. Jart je úžasná značka už sama o sobě. Slyšela jsem o ní mnoho pochval, jak od českých, tak i zahraničních blogerů. Sama jsem stihla vyzkoušet jen jeden produkt - micro milk peel. Nemám ho sice dlouho, ale zatím jsem s ním nadmíru spokojená. Nejprve jsem si chtěla koupit jen hlavně kvůli těm bavlněným tampónům, ale nakonec jsem si dočista zamilovala i produkt sám o sobě. Není tak dráživý, takže s tím nemá moje pleť žádné problémy. Micro Milk Peel taky strašně hezky voní - asi budu znít dost divně, ale miluju vůni mléka :D Tohle taky patří k těm dražším věcičkám, takže počkat si povánoční slevy bude nejlepší (*mrk mrk*).


The Ali-nerd is opět here :D 2017 je rok, kdy jsem si absolutně oblíbila sudoku. Stáhla jsem si ho, protože jsem chtěla mít zábavu v autobuse (minulé 3 měsíce má vždycky nehorázné zpoždění a potom ještě trčí v zácpě). Myslela jsem si, že mě za týden nebo dva přestane bavit, ale ani ne. A je pozoruhodné, jak ztěžka jsem začala s easy mode a teď dám hard za 6 minut nebi i míň. Osobně mám nejraději aplikaci Minimal Sudoku. Aplikace je vytvořená jedním člověkem, designově je minimalistický a jednoduchý (za tohle je u mě vždycky bid navíc).


Ano, další kosmetika :D Tuhle masku jsem úplně zařadila do své rutiny, používám ji jednou až dvakrát týdně. Vážně mi dost pomohla s mojí pletí. Jen si musíte dávat pozor - pokud nemáte akné, nepoužívejte jí. Tahle maska je určená hlavně pro pleť náchylnou k akné anebo když zrovna nějaké máte. Pokud ne, pleť vám může i poškodit, takže dávajte pozor. Mimo tuhle nevýhodu je zase skvělé, že Lush je prostředí neškodlivé, takže pro vegany a aktivisty je přímo určená. Co se týče vůně, sama mátu miluju (vždycky ráda sním čerstvý list máty, co nám roste na zahradě :D), takže pro mě žádný problém. Je mi jasné, že ti s trochu citlivějším nosem bude vadit silná vůně, ale myslím, že existují i o dost horší smrady (viz maska z tanaky... bože, už ne).


Periodická soustava prvků
Ani netuším, kolikrát mi PSP zachránila zadek při testu z chemie :D Je opravdu užitečná, a kdo je na 2. stupni a nemá ji - dělá špatně. Až na střední jsem si uvědomila, jak strašně užitečná je. Její tvořitelé ji opravdu přemýšleli nad vším. Absolutně nechápu, jak ji někdo mohl sestavit tak perfektně, aby to vycházelo. A do školy, pokud se chcete zabývat chemií, je vážně potřeba. Někdy vám může pomoct i to nejmenší na kusu papíru.


Snad jedna z nejlepších výstav, na které jsem kdy byla. A věřte mi - v tomto roce jsem byla na mnoha výstavách. Vždycky mi přišlo umění jako druhořadá věc, jako nicneznamenající koníček (když to teda hooodně přeženu). Výstava Krištofa Kintery mi trochu otevřela oči a naučila jsem se cenit si umění, které je v dnešní době velmi bohaté. Ovšem, znám lidi, kteří obdivují jenom "starší" umění (Michelangelo, Da Vinci, Van Gogh, Monet, a spol.). Nechci se nikoho dotknout. Je říkám, že je dobré otevřít své oči a prostě nechat na vás to dílo působit. Ani nevíte, jak strašně je to příjemné. A nemyslím jen materialistické věci. Například hudba je téže umění, které se dá dobře obdivovat.

Zkuste si někdy sami jít na výstavu, nebrat s sebou fotoaparát, nechat mobil vypnutý v tašce, nad ničím nepřemýšlet a jednoduše beze slov obdivovat to, co vidíte.

páčko.
-Alison
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama