Be b o l d .

28. listopadu 2017 v 20:33 | - Alison |  art

boldness

/ˈbəʊldnəs/
noun
  1. 1.
    willingness to take risks and act innovatively; confidence or courage.
    "the boldness and independence that characterized his leadership"
  2. 2.
    the quality of having a strong, vivid, or clear appearance.
    "the boldness of the hues are very startling"

Nevím, jestli si toho někdo vůbec všiml, ale - miluju výstřednost. Osobně si myslím, že to jde poznat už jen z mé grafiky a kreseb/maleb. Nebojím se někam umístit tmavou nebo zářivou barvu do výtvorů. Vždycky když dělám lay, tak se zamyslím: "Jakou barvou bych to měla tzv. proříznout?". Vím, že proříznout je dost blbě-znějící slovo, ale neznám lepší slovo, abych svůj cíl popsala. V podstatě si vybírám barvu nebo texturu, abych layout nějakým způsobem oživila. Chápete? Jde tu o zajímavost celkového objektu.


Teď když už jsem na střední, mohla jsem si vybrat buď výtvarku nebo hudebku - jelikož Alison je nerd, který možná trochu rád kreslí, tak why not? :D Momentálně malujeme zátiší (jestliže budu mít čas, tak ho *možná* vyfotím a zveřejním) a nevěřili byste, kolik kadmia červeného tmavého a středního jsem tam dala. Protože červená prostě jde vidět i z větší dálky + aby to bylo nějakým způsobem zajímavé. A o tom to přeci je, umění, ne? Samozřejmě, klasická tužka a portréty jsou fajn, ale proč to nepodsvítit barvami? Dát tomu život? Vždyť to je to, co proslavilo slavné umělce - byli jste někdo na Nervous Trees od Kryštofa Kintery? To je bezvadný příklad toho, proč se neudržet klasiky a dojít za hranicemi. Sice se někteří zastaví a podotknou, že "pračky naskládané na sebe není umění". Mimochodem, to samé říkala moje sestra :D A zpátky - nikdo přesně neví, co to má znamenat. V tom je to kouzlo, každý si význam může vytvořit sám. A ovšem, že výstavu doporučuji (škoda, že už skončila).

/ukázky z výstavy Nervous Trees v Rudolfinu. Tvorba není moje, jen fotografie jsou pořízené mnou./

Výstřední lze být i jako osoba. A přináší se s tím dobré vlastnosti, ale i ty špatné. Přeci není nic dokonalé. Mezi ty dobré můžeme považovat to, že vás všichni poslouchají. Nikdo vás nepřeslechne, což se může obrátit proti vám - jednou *neúmyslně* řeknete něco zlého a hned je všechno špatně. Pro větší introverty je zase problém, že si je lidé budou všímat dost více. Uvedu praktický příklad z dneška: šla jsem do školy celkem pozdě (byla jsem v šatně, když zvonilo na hodinu :D). Tedy, vešla jsem do třídy, která měla otevřené dveře, což znamená malou šanci, že si někdo všimne mého pozdního příchodu. A samozřejmě (protože mě život nenávidí) se všichni otočili a teď mám neomluvenou hodinu :) Celkem dost mě dostalo, když někdo řekl "rebélie" :D Tak toť vše z mého soukromého života.

Co z tohohle článku teda plyne? Nevím. Dám vám možnost si najít smysl sami - kouzlo umění psaní.
 


Komentáře

1 Caitlyn Caitlyn | Web | 29. listopadu 2017 v 6:24 | Reagovat

FILOZOF ALISON.
Vieš, lenže ty nie si flákač ako ja, takže tie práčky chápem kúsok inak :D Pretože vytvoriť dačo také...uznaj, že sú oveľa lepšie veci. Oveľa ťažšie vytvorené veci. A podľa toho to hodnotím. Pretože dačo také viem vytvoriť aj ja, keď už neviem čo so sebou(sorry). Asi len nie som dosť inteligentná aby som chápala zmysel skládky.
Neviem. Pre mňa je výstrednosť typu Hollywood veľa. Chápeš, nosiť na sebe prilepené gorálky, alebo šaty z mäsa. Je to skôr strašne trápne, že potrebujú zaujať takto. To s art štýlom...neviem. Mne je to jedno, proste to robím ako sa mi chce. Občas je lepšie to nechať čiernobiele tho :D
A čo plynie z tohto komentu? Asi to čo z tvojho článku-nikto nevie :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama