the KPOP tag

11. srpna 2017 v 16:21 | - S
Hello! Rozhodla jsem se udělat k-pop TAG, protože proč ne? :D K-pop poslouchám už nějakou dobu a nikdy jsem ho nevyplňovala, takže nevidím důvod, proč bych ho nemohla napsat + potřebuju nějaké články, protože nemám nápady :D Otázek je dohromady 12, všechny zodpovězené popravdě a s rozmyslem... ale vážně, odpovědi jsem vymýšlela skoro 2 dny. Bez srandy. Takže tady je The K-pop TAG.

1. What was the first KPOP song that you've heard?
Úplně první písnička byla Heart to Heart od 4Minute, kterou jsem šlyšela v roce 2013 (myslím :D). Tu mi pouštěla sestřenice, když jsem byla u babičky. A protože moje babička, sestřenice - technicky skoro celá rodina - žijou v Asii a tahle písnička byla v té zemi hitem, takže bylo absolutně nemožné se jí vyhnout. Dneska jsou tam populární hlavně Got7, BlackPink a SNSD.2. What was the first KPOP band that you liked and still do?
Kromě 4Minute jsem hodně poslouchala a dodnes poslouchám SNSD. Vlastně, hned jak slyšela Mr. Mr. a You Think, jsem si je dost oblíbila. SNSD je v podstatě nejlegendárnější skupina v Jižní Koreji a chápu proč.

3. Who was your first bias ever in the KPOP industry?
Sunny z SNSD. Na první poslech se mi zdál její hlas nejhezčí - byl jemný a přitom jiný (v dobrém smyslu).


4. What is your current favorite KPOP boy band?
Nevím, jestli se tahle skupina řadí do k-popu, ale whatever! :D Moje nejoblíbenější skupina je Drug Restaurant, dřívější JJY Band. Já vím, Drug Restaurant je dost divné jméno, ale to je to, co mě na nich zaujalo. Jen si musíte dávat pozor, abyste při vyhledávání nenašli nějaké drogy... děti, neberte drogy :D Prozatím jsem si zamilovala všechny jejich písničky, i písničky Jung JoonYoung-a samotného. Sympathy, Mistake a OMG (vyjměme ten videoklip a všechno bude v pohodě :D) jsou zatím moje nejoblíbenější.

Vlastně, JJY jako osobna je prostě úžasná sam o sobě. Vlastně naše charaktery jsou podobné, až na to, že nejsem tak.. ehm... divoká :D Jsem strašně ráda, že si dělá co chce a je mu jedno, co si o něm ostatní myslí. Pravý rocker od srdce.

Mimochodem, 24. září mají mít koncert v Praze, ale S je moc chudá T-T Myslím, že bylo asi hodně vtipný, když jsem najednou v autě málem dostala záchvat :D


5. What is your current favorite KPOP girl band?
CLC! Crystyle je to nejlepší, co mohlo 2017 potkat. Díky Bohu, že se toho ujala Hyuna :D Sice si hodně stěžovalo, že to není jejich styl a tak... ale já tohle úplně miluju. Jen škoda, že teď se zase vrátily k nevinnému konceptu. I tak je "Where are you?" dobrá písnička, ale nic nepřemůže Meow Meow a Hobgoblin.

6. 4 current favorite KPOP songs?


7. All-time KPOP song for you?
Mám tři - Mistake od Drug Restaurant, The 7th Sense od NCT U a Meow Meow od CLC. Tyhle tři písničky se dají poslouchat kdykoliv a kdekoliv.

/už jsem někdy psala, že tahle verze s Haechan je miliokrát lepší než originál?/

8. 6 current biases?


9. Who would you like as a boyfriend in the KPOP industry?
Uf... máme pár kandidátů (že jo, Yo :D). JJY, NCT Taeyong a Jaemin, možná i Jaehyun... ano, moje fantazie je bujná :D A ano, neumím si vybrat. Mimochodem jsem psala článek o mém ideálním typu a z hlediska personality je to..... *drumroll*.... JJY.

10. What comes to mind when you hear the word KPOP?
Tak různě. Někdy je to prostě něco, co je populární v Koreji, někdy si představím velké pódium s mnoha lidmi, kteří tancují... anebo se mi jednoduše vybaví nějaká písnička jako třeba Into The New World od SNSD (klasika :D).

11. If you had a Korean name, what would it be?
Absolutně netuším! Nikdy jsem nad tím nepřemýšlela, takže... celkem se mi líbí jméno Doyeon, Seulgi, Soojung,... už to mám - Jung Hyang. Líbí se mi, jak je to krátký, protože moje nynější jméno je... delší než průměr :D

12. Favorite KPOP lyrics?
"I won't follow you like a cat, doing what it's told." - Yeeun v Meow Meow. Řekla bych, že tahle věta má smysl. Nebudu dělat co ostatní říkají, budu si dělat co chci sama.
"Why change your own color, why chase your green dollar?" - to me.
 


Komentáře

1 Ady Ady | Web | 12. srpna 2017 v 22:42 | Reagovat

Uuuuuh, další asian! Niceee :D
Všechny skupiny tu znám, ale tak docela je neposlouchám. Jaj. Možná bych to měla napravit. :D Ale JJY má skvělý hlas, jeho písničky jsem jednu dobu furt poslouchala! :3 A souhlasím s tím, že CLC Hobglobin je skvělá. Líbil se mi ten koncept, celkově mám u holek ráda tyhle koncepty víc než takové ty cute nevinné.
A Krystal<3 Ona je jakože můj girl crush, protože prostě aww. I seriously love that girl. :D

2 ~Rhiain ~Rhiain | Web | 13. srpna 2017 v 21:48 | Reagovat

NCT a Drug Restaurant mám rada aj ja :) pri Drug Restaurant som si myslela, že som asi jediná v blízkych končinách, čo ich počúva, dobré vedieť, že to tak nie je :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama