Duben 2017

Faber-Castell x COLLEEN

29. dubna 2017 v 19:09 | - S |  art

Pastelky. Někdo je vnímá jako nejjednudušší pomůcky, někdo jako zase dar z nebe. Samozřejmě záleží i na značce, jakou si koupíme. Rozhodla jsem se porovnat dvě značky, mnou používané. Dneska jsem nakreslila dvě modelky z @chuu_official a na každou jsem použila jinou značku pastelek, abych mohla porovnat rozdíly. Kterou značku preferujete?

COLLEEN je značka, kterou v Česku nenajdete, tak je to trochu těžší je sehnat :D Sama jsem si je koupila v Thajsku a ještě jsem většinu z nich ztratila, lol (responsible S in action). Pastelky se zdají být měkké a lehko se lámou. Zato barva jde dolů taky dobře, myslím jako na papír. Trochu připomínají akvarelové pastelky, ale nevím, jestli tak fungují. Co se mi na nich líbí je to, že každá pastelka má dva konce pro dvě barvy. Někomu se to samozřejmě může zdát otravné, nám ostatním úžasné.


FABER-CASTELL (sada 48 barev) jsem dostala ke svám narozkám, spolu se sluchádky (teď u nich nefunguje pravé :D). Jsou tvarované do trojúhelníku, takže se lépe uchycují. A teď ke kvalitě barvy samotné - ujdou bych řekla. Barvy nejsou dost výrazné podle mého gusta. Faber jsou oproti Colleen opravdu tvrdé a hrubší na papíře. Též mi strašně vadilo, že v sadě 48 barev není ani jedna světle růžová... pfff. Je dobré, že se lehko na sebe vrství a vytváří spolu hezký a přirozený efekt. Je s nimi jednoduché stínovat a dělat gradienty.


music tag

25. dubna 2017 v 17:41 | - S
S Yo jsme někdy tenhle měsíc (baf) vymysleli společný TAG, který bychom mohly udělat. Daly jsme si téma hudba a dál jsme jen vymýšlely otázky... takhle to dopadlo:

1. Aktuálně nejoblíbenější písnička?
Mám jich víc :D Nevím, nikdy nemám "stálou" oblíbenou píseň, protože se to strašně moc mění. Ale líbí se mi Dream in a Dream, Meow Meow, Limitless, Liar, Goodbye, The 7th Sense, atd.

2. Nejotravnější písnička?
Ona každá písnička přijde časem otravná. Samozřejmě jsou výjimky - písně, které nemám ráda od začátku. Třeba Me Gustas Tu anebo Pick Me... prosím. Taky mi přijdou otravné písničky, ve kterých se všechno opakuje minimálně 1658345868464krát (např. Very Very Very).


7 prettiest ulzzangs

23. dubna 2017 v 14:12 | - S
"Ulzzang true definition is "best & "face" = best face in korean. They are basically people with above average looks, sometimes with the use of photoshop and haduri who post their pics online, some becoming internet celebrities."


7. Dora (@dora_0121)
Tahle holka je z Taiwanu a holy schnitzel!? Je strašně nádherná :D Někdy jsem četla článek o té holce z McDonaldu v Taiwanu, jak byla strašně hezká a že vypadala jako panenka, tak si ji lidé fotili... tak toto je jedna z jejích kamarádek. Dora mi připadá hezčí než tamta, ale to jsem asi sama, lol. Nikdy jsem neměla ráda ten "panenkovský" vzhled (sama prý vypadám jako panenka, okay :D). Předtím měla dlouhé vlasy, ale nedávno se ostříhala... no, sluší jí obě dvě varianty.ONE COLOR CHALLENGE: IOI's Chaeyeon

16. dubna 2017 v 17:26 | - S |  art
Měla jsem strašnou chuť malovat a tak jsem sháněla po celém domě nějaké barvy, zejména vodovky. Našla jsem jen jeden použitelný štětec a jednu tubu tempery :D Tak jsem tedy temperu rozředila a je z toho vodovatá tempera a zašala jsem něco malovat. Myslela jsem, že to dopadne hůř... o dost hůř. Jde vidět, že v malování nejsem žádný mág, ale no co. Vykonala jsem svoji potřebu.
Barva je obyčejná "ultramarínová" a jsou to takové ty, jak je má úplně každý na výtvarku (typické Koh-I-Nor). A štětec? Nějaký z Kauflandu, který přišel v sadě za 20Kč :D Plus byl asi 5 let starý.
A mimochodem - už to není focené mým totálně poškrábaným a nekvalitním foťákem na 6 let starém mobilu, ale je to focené na 6 let starém foťáku... poříd lepší něž nic :D


-páčko.

Random doodles

11. dubna 2017 v 20:29 | - S |  art
Nom... zítra jsou obávané dny zkoušek, kdyže si Cermaty vyzkouší naše znalosti. Absolutně netuším, jak to vnímáte, ale S je na všechny nervech co má. A nic nepomahá k uklidnění. Vůbec nic nezabírá, což je smutné :D Matka mi řekla ať si koupím žvýkačky, prý to pomáhá. Už si představuju, jak tam vejdu a v puse mám obrovskou kouli růžové hmoty :D
Učitelé do nás hučí, ať se uklidníme.... ale tohle, tohle a tohle máme špatně ^-^ Speciálně jedna "Nic nebudeme psát, až po zkouškách." *o den později* "No tak si třeba napíšeme slohovku!". Bravo. Teď jsem si vzpomněla, jak jedna učitelka přišla na hodinu totálně mimo, protože si vzala prášky na hlavu :D
I přesto poslední hodiny učitele většinou ignoruju a kreslím si. Co si kreslím? Sama nevím :D


Druhé čmáranice už mají být Taeyong.... že jo :D Toho jsem nakreslila dneska na matice na pracovním listu z angličtiny..... doufám, že to už nebudeme potřebovat... oops. Ale víte co? Mně se to i celkem líbí.


- páčko.

My ideal type

3. dubna 2017 v 6:00 | - S |  diary

V mém prvním článku byla zmínka o mém ideálním typu - někdo, koho nenavidím. Je to celkem dost padoxní a když to lidem řeknu, tak na mě čumí s výrazem 'wtf, s kým se to proboha bavím' :D A opět říkám, že ještě předtím než začnete něco namítat, přečtěte si mé vysvětlení.

Bohužel, na kluky má dost až moc vysoké standardy. Opravdu. V pondělí máme vždycky místo volitelného těláku drbárnu, tam se obraťte, když máte trable s láskou :D Vážně, pokud bych vás požádala, abyste mi sehnali kluka... pravděpodobně nebudu spokojená ani s jedním.

Things that Freak Me Out

1. dubna 2017 v 20:01 | - S |  diary

miss me? :D
Ano, nebyla jsem tu. Je to tak.... :D Všechny lidi něco štve. A než si článek přečtěte - neříkejte mi, že též nemáte totálně ulítlou fobii nebo věc, která vás dovádí k šílenství. Jen abychom si to ujasnili, okay?

Záchody v letadlech.
Nevím jestli jsem jediná, ale už od malička nenávidím záchody na letadlech. Letěla jsem už hodněkrát (klidně i 12-ti hodinové lety), takže jsem si jistá, že vím, o čem mluvím... Ani ne nebojím toho, jak vypadají, ale spíš toho zvuku, co dělají. Takový jako pchhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh :D A ještě když jsou ty 12-ti hodinové lety, kterách se účastním minimálně jednou za rok, a vám dají v letadle 4 litry čaje zdarma... lol, to radší vydržím a poplazím se do nejbližších záchodků po přistání než abych šla na ten v letadle.


Bakterie a špína.
Jsem mysofobik (mysofobie - strach ze špíny a bakterií), ale není to zase tak vážné. Prostě mě strašně moc deptá, když se musím dotýkat něčeho, čeho se dotklo strašně moc lidí anebo je na tom mnoho bakterií. Většině lidem moje chování celkem dost vadí :D Často si umývám ruce, ve škole taky. S mýdlem, jen pro informaci. Uuuu - víte, jak jsou lavičky u zastávek autobusu? Na ty si NIKDY nesedám. Nikdy. Anebo vlastně na jakoukoliv jinou lavičku. A taky mi dělá dost problém ve škole mít něco pod lavicí... prostě nope.

Cizí doteky
Prosím, řeknete mi, že nejsem sama :D Neodpustím k sobě lidi, které téměř neznám. A to platí i pro spolužáky, kamarády, atd. Lidi objímám dobrovolně jen vzácně :D Nevím proč, ale vážně to nemám ráda. Na druhou stranu se fakt cítím osaměle, jenže moc dobře vím proč TT

Můj perfekcionismus
Jsem perfekcionista, co vy? Ani nevím, co dodat. Všechno musím nejméně 3x kontrolovat, přímky musí být rovnoběžné, protože kolmice jsou..... fuj, pokudže tancuju waack nebo tutting, moje ruce musí být přesné pod úhlem 90°... jo :D

Zívání
Když si zívnu, tak poté mi začnou dost slzet oči :D Zatím jsem u nikoho neviděla stejný problém. V pátek jsem si při písemce zívla a lidi okolo začali říkat ať nebrečím a další věci. Lol, jokes on you.

Zkoušky a přijímačky.
Nebudu lhát - koho by to neděsilo? Ale spíš než zkoušky mě straší selhání. Sorry, chci se dostat na nějakou přijatelnou střední. A lidí říkají, že Cermaty jsou těžké, tak vůbec nevim, co budu dělat :/